niedziela, 04 marca 2012
Aromat późnego lata w takich drobinkach... aż dziw!

Maliny suszone, to przebój! Nie myślałam, szusząc je, że w lutym tak je docenię! Ależ to pachnie! Czy to w naparze, jako malinowa herbatka  czy w szejku, czy w musli albow  batonie zbożowym suszone malinki są niesamowite! Wyglądają blado, ale mają w sobie MOC :)

 

 

niedziela, 12 lutego 2012
Suszone pestki dyni



Jesienią 2011 kupiłam na rynku dynię, aby zrobić zapiekankę dyniową z mlekiem kokosowym na ostro. Nie spodziewałam się tak dorodnych pestek w tej dyni! 

Spojrzcie jakie napęczniałe, dorodne - na szczęście pamiętam u kogo kupiłam na ryneczku te dyńkę, to na pewno spróbuję znów na jesieni spotkać tego sprzedawcę...

   

 

 

 Czyż nie wyglądają jak osobiste, małe słońca, które chce się mieć w kieszeni w mroczny zimowy poranek czy na szarym wieczornym przystanku? Aż żałuję, że je zeżarłam, tak by pięknie wykiełkowały w nowe dynie...Eh.

Suszone banany, mango, gruszki i jabłuszka

 

Wiosną 2011 kupiłam suszarkę do owoców z myślą o mojej działce i rosnącej tam wielkiej, rozłozystej, pięknej, starej szarej renecie, która owocowała co 2 lata  wieloma skrzynkami pieknych jabłek.

  

Niestety... jabłoni już nie ma...suszarka pozostała.

Pewnie nie raz jeszcze pokażę ją na zdjęciach z przeszłości. Teraz natomiast- test suszarki, jaki wykonałam zaraz po jej zakupie w 2011 roku.

Wszystko wypadło suuuper! ps. gdy podczas wizyty Przyjaciół na stole zjawiły się czipsy, orzeszki solone, migdały i te "suszki" - zgadniecie co zniknęło pierwsze?;)  

Ale dla zgłodniałych mam zawsze "zapasik" :)

 

 

22:27, zou_woodwalker , suszone
Link Dodaj komentarz »
Suszone pomidory Lima yellow



Cóż...Mało zdjęć, bo te suszone pomidorki tak szybko są zjadane, że trudno je uwiecznić na fotografii. To mówi samo za siebie, więc...ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...ten czeka z utęsknieniem na te Gruntowe Królowe  żółtych pomidorów o podłużnym kształcie, niewielkiej ilości pestek i zwartym, słodkim miąższu...

 

 Suszyłam je bez żadnych dodatków w szuszrce elektrycznej, po uprzednim przekrojeniu na ćwiartki i usunięciu nielicznych nasion.

Tagi