Blog > Komentarze do wpisu
Głodówka 36 godzinna wg Małachowa

Głodówka 36 godzinna wg Małachowa 

Zaczyna się głodówkę o 18 wieczorem nic nie jedząc  przez noc po lekkostrawnym odżywianiu tego dnia (bez cukru, soli, warzywa i zboża, soki owocowe surowe).  Głodówka trwa przez następny dzień i noc. I wyjście z głodówki zaczyna się kolejnego dnia śniadaniem: sokiem z marchewki i szatowana porcją kapusty (dla wymiecienia śluzu z jelit) a potem kaszą gotowaną z jabłkiem tartym, bez soli.  Po prostu lekkostrawne jedzenie, bo nie zostaje zatrzymana w 36 h głodówce praca jelit, ani wytwarzanie soku żołądkowego nie jest ograniczane.

 Taka głodówka pozbawia organizm złogów wody z komórek, odświeża poczucie smaku na języku i nieco obkurcza żołądek, dodaje poczucia lekkości. Trzeba pić okoo 1,5 litra wody, a jak ktoś może to więcej. Jako, że nie chodzi tu  przestawienie się organizmu na odżywanie endogenne, można pić także  ciepłe napary owocowe, oczywiście z suszonych owoców bez dodatków cukru, aromatów itd. Można pić pokrzywę, mięta działa moczopędnie, rumianek koi błonę śluzową żołądka, ale może po nim na czczo mdlić. Owoc dzikiej róży zapobiega ewentualnym mdłościom, tak samo hibiskus i aronia, żurawinowa herbatka oddziałuje na drogi moczowe. Głodówka na samej wodzie odnawia poczucie smaku potraw. 

Podczas głodówki warto chociaż raz iść na spacer, na powietrze. Brać kąpiel w niegorącej wodzie, lub na koniec chłodny natrysk jeśli ktoś nie czuje się osłabiony a czuje dopływ gorąca i energii. Osoby osłabione mogą zawinąć się w koc i położyć na kanapę z dobrą książką i wycofać się, by odpocząć. Jednak często następuje przypływ energii paradoksalnie i ma się ochotę przenosić góry, wtedy trzeba mieć wzgląd na to, by nie przesadzić, bo często nasz nastrój się waha - jak pójdziemy z entuacjzmem na długi spacer, to jeszcze trzeba z niego wrócić bezpiecznie a nastrój czasem zmienia się nagle i falami. Więc przede wszytskim umiar i złoty środek pomoże nam bezpiecznie przeprowadzić i wyjść z głodówki.

 

 

czwartek, 08 marca 2012, zou_woodwalker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: